“Biztos, hogy szűz voltál?” – kérdezte nem túl jó fejül a ’90-es évek közepén az első pasim, miután lefeküdtünk egymással, én konkrétan még szűz voltam, és nem ez a kérdés, amire az ember lánya számít egy egyébként nem túl felemelő szexuális élmény után. És ráadásul nem Egyiptomban vagy az arab világ közepén hangzott el ez a kérdés, hanem a nagy betűs Európában, és még így is éreztem a szégyent, hogy nem voltam megfelelő szűz, aki rendesen összevérezte a lepedőt. Kár, hogy akkor nem tudtam, hogy mekkora tévhit hülyeség az, hogy a szűzhártyának át kell szakadnia, és ez biztosan így van/lesz, amíg a világ világ. Hát, nem! És kár, hogy nem tudják ezt azokban az országokban sem, ahol akár veszélybe is kerülhet az életed, ha nő vagy, és a szűzhártyád alapján nem vagy szűz, pedig annak kéne
Dølvik Brochmann és Ellen Støkken, két svéd orvostanhallgató 2017-ben írtak egy könyvet a punci anatómiájáról, és az egyik fő céljuk, hogy a tudást arról, hogy a szűzhártya csak egy mítosz, terjesszék. Nagyon ajánlom ezt a 12 perces videót, van hozzá magyar felirat. A legfontosabbakat összegyűjtöttem, de érdemes megnézni a videót is, mert jó a szemléltetés.
- Tévhit, hogy a szűzhártya a szüzesség bizonyítéka.
- És tévhit az is, hogy vérezned kell, ha épp elveszted a szüzességed.
- Az meg pláne tévhit, hogy az első szex után eltűnik a szűzhártya.
- Szóval csak az anatómiával kell tisztában lenned, és rájössz, hogy a “szűzhártya-visszavarró” műtétnek semmi értelme, legalábbis az anatómia szabályai szerint.
- Nem hártya, inkább egy elasztikus gumi, aminek nagyon sokféle formája lehet: lyukacsos, hullámos, lebenyes, de semmiképpen sem egy egységes, vaginabejáratot teljesen eltakaró hártya.
- Simán lehet, hogy évek óta aktív szexuális életet élsz, mégis van szűzhártyád, mert nagyon rugalmas anyagból van.
- És az is lehetséges, hogy egyáltalán nem vérzel, akkor sem, ha életedben először szexelsz.
- Persze, valaki meg igen, az is teljesen oké.
- Szóval nem lehet ránézésre megállapítani, hogy valaki szűz-e vagy sem.
Borítókép: YouTube